zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Japonské posuvné steny

Japonské posuvné steny

Aké sú spôsoby ich využitia?

Japonské posuvné steny predstavujú nielen originálny prvok, ktorý dodá interiéru elegantný atmosféru, ale tiež majú všestranné využitie. Môžete ich použiť namiesto záclon do väčších okien, ale tiež je premeniť vo stenu pre zakrytie skríň. Poslúži tiež k oddeleniu miestností, obloženie stien napríklad v ateliéroch a k celkovému dokreslenie vášho domova.

Japonské posuvné steny sú tvorené z dvoch až piatich koľajníc, vďaka ktorým je ľahko môžete prispôsobiť interiéru. Rovnako ako látkové rolety či plisse si aj u japonských stien môžete vybrať zo širokej škály látok. V ponuke nájdete najrôznejšie farby a vzory a tiež ľubovoľne zvoliť pohltenie a priepustnosť látok, od základných až po zatemňujúcej.

                                                                                                                                                   

Aj zameranie a samotná montáž japonských stien je veľmi jednoduchá, takže vám pomocou návodu nebude robiť žiadne problémy.

Zatieni aj veľkú plochu

Japonské steny tvoria jednotlivé látkové panely, ktoré sa posúvajú v dvoj-, troj-, štvor- alebo pětidrážkové vodiacej lište. Látka je pevne upevnená v lište (ktorá je vedená v hornom profile) a panely môžete sumarizovať buď od stredu, alebo na ľavú i pravú stranu pomocou šnúrky, retiazky, ovládacie tyče alebo pomocou motorku.

Skvele sa hodí v prípade, že potrebujete zatieniť veľké plochy, alebo napríklad elegantne rozdeliť veľké obytné priestory na menšie časti. Oplatí sa tiež, ak nemáte dostatok priestoru u skríň a šatní - japonské steny jednoducho posúvate a šetríte tak miesto.

 

Ako sa delia látky podľa priepustnosti?

Od 71% -do 50% = záclonoviny - elegantné materiály. Čisté či so vzorom, ktoré obohatia moderný desing miestnosti. Zaistí dostatočné súkromie cez deň, zachovanie prirodzeného svetla a pohľadu do exteriéru.

Od 45% - do 20% = Siluety - dostatočná pre zachovanie komfortného osvetlenia interiéru prirodzeným svetlom a zároveň znemožňuje v nočných hodinách pohľad do interiéru. Siluety idú vidieť iba v tesnej blízkosti látky.

Od 15% - do 0% = Black Out - úplne zatemňujúca. Sú nepriehľadné ako do interiéru, tak do exteriéru. 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Petra Šenková




Tepelná stabilita budov – tienenie a orientácia stavby (3. diel)

A je tu ďalší diel zo seriálu o tepelnej a svetelnej stabilite budov od pána Ing. arch. Petra Brandejského. Tentoraz zameraný na tienenie a orientáciu stavby. Tak sa pustite do čítania...

 

Porovnanie vonkajších žalúzií a roliet - ktoré vybrať?

Poďme sa v tomto článku pozrieť na ďalšiu často diskutovanú tému pri výbere tieniacej techniky. Tentoraz sa pozrieme na rozdiely medzi vonkajšími žalúziami a roletami.

 

 

Štýly bývania - škandinávsky a minimalistický (1. diel)

Dnešná doba ponúka mnoho štýlov a nápadov, ako si urobiť svoje obydlie čo najpríjemnejšie. Pozrieme sa spoločne na to, ako si môžeme byt či dom vyladiť interiérom alebo exteriérom a zároveň ukážeme, aké tienenie je najvhodnejšie k danému štýlu.

Tepelná stabilita budov – tienenie a orientácia stavby (4. diel)

Týmto dielom uzatvárame sériu článkov od pána architekta Petra Brandejského. Zameral sa na svetové strany a tienenie, všetko doplnil názornými grafikami. Tak sa vrhnite do čítania...