muzete_zacit_psat
vysledky_hledani_zde

Ako správne zvoliť látku ku tienenie?

Jedným z najdôležitejších bodov pri výbere žalúzií je vhodný výber tieniaci látky. Chcete, aby cez ňu neprenikol ani lúč svetla? Alebo sa cez ňu chcete pozerať von? To je prvá vec, v ktorej musíte mať jasno.

Pri každom výrobku nájdete vlastnosti, z ktorých pre vás okrem gramáže látky budú dôležité tieto tri: pohltenie (absorpcie), priepustnosť (transmisie) a odrazenie (reflexia)

 

Vďaka týmto vlastnostiam zistíte:

  • koľko % daná látka prepúšťa svetla do miestnosti - hodnota uvádza množstvo svetla, ktoré prejde cez látku do miestnosti. Čím vyššia je hodnota priepustnosti (Transmisia), tým jasnejšie je miestnosť.
  • koľko % svetla pohlcuje - hodnota uvádza množstvo svetla, ktoré je látkou pohltené (Absorpcia). Absorbovaná slnečnej energie je zvyčajne premenená na teplo.
  • koľko % svetla odrazí - hodnota uvádza množstvo svetla, ktoré sa odrazí od látky. Čím viac slnečného žiarenia sa odrazí (Reflexia), tým menej ho zostane v miestnosti a miestnosť sa toľko nezahreje.

 

                                                  

Rozloženie látok podľa priesvitnosti:

 

Od 71% -do 50% = záclonoviny - elegantné materiály. Čisté či so vzorom, ktoré obohatia moderný desing miestnosti. Zaistí dostatočné súkromie cez deň, zachovanie prirodzeného svetla a pohľadu do exteriéru.

Od 45% - do 20% = Siluety - dostatočná pre zachovanie komfortného osvetlenia interiéru prirodzeným svetlom a zároveň znemožňuje v nočných hodinách pohľad do interiéru. Siluety idú vidieť iba v tesnej blízkosti látky.

Od 15% - do 0% = Black Out - úplne zatemňujúca. Sú nepriehľadné ako do interiéru, tak do exteriéru. V prípade Plisse neoznačené HPML je potrebné brať do úvahy, že otvory pre prevlečenie ovládané šnúrou bude prenikať minimálne svetlo. U označenie látky HPML idú šnúrky vedené vnútri konštrukcie látky.

        


Barbora Hrdličková

Barbora je marketingovou podporou a stará sa o väčšinu propagácie. Zaisťuje všetky informácie o produktoch a snaží sa pre Vás vyvinúť jednoduchý proces objednávania. Kontroluje celý chod obchodu.