zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Ako vybrať tieniacu techniku? 1. diel

Mnoho z nás pocíti s prvými jarnými lúčami slnka potrebu zaobstarať si tienenie. Nie vždy však býva výber dostatočne premyslený a my sme potom z fungovania tieniacej techniky skôr v rozpakoch. Poďme si povedať, ako postupovať, aby sme nespokojnosti predišli.

Ak si vyberáme tieniacu techniku, mali by sme si najskôr odpovedať na 3 základné otázky - PREČO si tieniacu techniku kupujeme? KAM chceme tieniacu techniku umiestniť? ČO od tienenia požadujeme?


PREČO si tieniacu techniku kupujeme?

  • Chceme si zachovať súkromie.
  • Okná máme na južnú stranu a slnko nám takmer celý deň svieti do interiéru.
  • Prajeme si mať čo najlepšie izolovaný dom – dbáme predovšetkým na únik tepla v priebehu zimy.
  • Prajeme si mať čo najlepšie izolovaný dom – dbáme predovšetkým na nechcené prehrievanie interiéru v priebehu letných mesiacov.
  • Ruší nás pouličné osvetlenie.
  • Chceme minimalizovať hluk prichádzajúci zvonku.
  • Chceme ochrániť nehnuteľnosť pred vlúpaním.

Mnoho zákazníkov zaobstaráva tieniacu techniku z viac ako jedného dôvodu.


KAM chceme tieniacu techniku umiestniť?

Nie všetky druhy tieniacej techniky sú vhodné do všetkých priestorov domu či bytu. Odlišné požiadavky kladie na tienenie umiestnenie v spálni či detskej izbičke, kde očakávame predovšetkým buď úplné zatemnenie alebo izoláciu proti hluku. Oproti tomu v kuchyni či kúpeľni chceme umiestniť tienenie vhodné do vlhkého prostredia a zaistiť si skôr súkromie, ale s prienikom prirodzeného svetla. Rovnako tak terasa, balkón či pergola vyžadujú špeciálny prístup k zatieneniu.


ČO od tienenia požadujeme?

Posledným krokom je definovanie nášho očakávania ohľadom fungovania tienenia.

  • Chceme tienenie ovládať ručne.
  • Chceme motorové ovládanie tieniacej techniky.
  • Chceme ovládať tienenie pomocou solárnej energie.
  • Chceme interiér úplne zatemniť.
  • Chceme regulovať množstvo slnečného svitu vchádzajucého do interiéru.
  • Chceme tienenie s montážou bez nutnosti vŕtania.
  • Chceme, aby sa tienenie stalo designovým prvkom interiéru.

Pokiaľ si odpovieme na tieto základné otázky a definujeme naše potreby a priania, predídeme tak sklamaniu a budeme o krok bližšie k vysnívanej tieniacej technike. Nabudúce si povieme o základnom rozdelení tieniacej techniky, výhodách a nevýhodách techniky interiérovej.


Petra Šenková




Nový variant prevedenia žalúzie Cetta – Flexi systém

Vonkajšie žalúzie Cetta patria medzi obľúbený typ vonkajšieho tienenia. Ich lamely v tvare písmena „C“ sú ponúkané v niekoľkých variantoch. Na našom e-shope k žalúziám Cetta 80 a Cetta 65 pribudol nový variant a to Cetta 60 Flexi.

Ako vybrať látku pre screenové rolety?

Vybrať si látku je ďalší z veľmi náročných krokov. Určite máte predstavu, či chcete rolety na tienenie, alebo napríklad zatemňovanie, rovnako tak či chcete svetlé alebo tmavé. Ale vybrať si potom jednu konkrétnu zo vzorkovníka už býva často oriešok. Preto sa poďme pozrieť, čo vám hodnoty a označenia jednotlivých látok určujú.

Vertikálne žalúzie - nielen veľkoformátové tienenie

Vertikálne žalúzie už nie sú doménou komerčných budov, predovšetkým kancelárií, ale našli svoju cestu aj do rodinných domov a bytov. Je to dobre? Poďme si o vertikálnych žalúziách niečo povedať a zist

Plissé žalúzie - zoznámte se

Hľadali sme ideálne vnútorné tienenie, ktoré splní praktickú stránku (odrazenie svetla, súkromie...) a zároveň aj estetickú úlohu. Obe požiadavky s prehľadom plní moderné plissé. A presne o ňom bude dnešné rozprávanie. Prezradím vám všetko, čo som sa dočítala a zistila, plus ukážem, ako sme si ho vymerali a tesne pred odchodom na dovolenku aj stihli objednať.