zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Centimetre alebo milimetre - tiež sa občas strácate?

Chystáte sa objednať nové tienenie, začínate s vymeriavaním rozmerov a zrazu stojíte s metrom v ruke a váhate, aký údaj vlastne zapísať do konfigurátora? Máte v tom tiež zmätok?

Nebojte sa, nie ste v tom sami :) Nech ste už kdekoľvek, stretávate sa s rôznymi mierami. Idete kupovať hadicu k bazénu, kábel na pripojenie počítača alebo napríklad látku na nové závesy. Všetko je udané v metroch.

Zavítate na stránky predajcov elektroniky, tam sa najčastejšie stretnete s centimetrami (poťažmo palcami). Chcete zmerať vaše rastúce dieťatko a urobiť si čiarku na ráme dverí a škrtáte centimetre. Alebo si hodláte zapísať úspech vo vašom diétnom programe a opäť si zapíšete ubúdajúce centimetre.

A potom prídete napríklad práve na naše stránky Labona.sk a zrazu prásk - žalúzia má mať od 300 mm do 2000 mm. Ufff... To je vlastne koľko? Na ktorú čiarku na metre pozerať?

Vieme, že v bežnom živote sa stretávate asi najčastejšie s centimetrami, možno metrami. My to rozhodne nechceme komplikovať, ale pre používanie milimetrov máme veľmi dobré dôvody:

  1. vyrábame žalúzie a rolety na milimeter presne podľa vami zadaných rozmerov. Vďaka tomu potom skvele sedia na vašich oknách a plnia perfektne svoju úlohu.
  2. Jednotka milimeter je všeobecne uznávaná a zavedená remeselná miera.
  3. Desatinná čiarka u centimetrov by v udávaní presných milimetrových rozmerov miatla a zbytočne by dochádzalo k častejším chybám a nepresnostiam.

Pri každom produkte, ktorý nájdete na našich stránkach, je preto uvedený presný postup, ako správne vymerať šírku aj výšku. Dôležité pri meraní je sa pozerať na menšie čiarky na zvinovacom metre a zapísať si potom celú hodnotu.

Vo väčšine prípadov odporúčame okno merať v troch rôznych miestach a do konfigurátora zapísať najmenšiu nameranú hodnotu, aby žalúzia nikde nedrhla a nezasekávala sa. Vďaka trojitému meraniu si mimo iného aj sami overíte, že meriate správne a náhodou ste sa neprehliadli.

Veríme, že všetko zvládnete vymerať bez problémov a v prípade nejasností vám budeme nápomocní na našej infolinke.


Petra Šenková




Tepelná stabilita budov - tieniaca technika (1. diel)

Pripravili sme pre vás sériu článkov, v ktorých sa pán Ing. arch. Petr Brandejský zameria na informácie ohľadom tepelnej stability budov. Dozviete sa rozdelenie štandardu budov, tipy pre zlepšenie tepelnej stability u novostavieb i starších domov a množstvo ďalšieho. Pusťme sa do toho.

 

Objednajte si pergolu teraz a majte ju na jar medzi prvými a ešte za tohtoročnú cenu

Chystáte sa na kúpu hliníkovej pergoly pre vaše vonkajšie posedenie? Nepremeškajte našu aktuálnu akciu. Vďaka nej si zaistíte tohtoročnú cenu a ešte budete mať pergolu budúci roku medzi prvými.

 

 

Vonkajšie žalúzie: Ako udržiavať a čistiť vonkajšie žalúzie?

Vonkajšie žalúzie sú vhodné nielen pre moderné domy i byty. Ako však dosiahnuť, aby boli krásne a funkčné aj po niekoľkých rokoch používania? Dodržiavaním postupov predĺžite životnosť vonkajších žalúzií

Vertikálne žalúzie - nielen veľkoformátové tienenie

Vertikálne žalúzie už nie sú doménou komerčných budov, predovšetkým kancelárií, ale našli svoju cestu aj do rodinných domov a bytov. Je to dobre? Poďme si o vertikálnych žalúziách niečo povedať a zist