zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Centimetre alebo milimetre - tiež sa občas strácate?

Chystáte sa objednať nové tienenie, začínate s vymeriavaním rozmerov a zrazu stojíte s metrom v ruke a váhate, aký údaj vlastne zapísať do konfigurátora? Máte v tom tiež zmätok?

Nebojte sa, nie ste v tom sami :) Nech ste už kdekoľvek, stretávate sa s rôznymi mierami. Idete kupovať hadicu k bazénu, kábel na pripojenie počítača alebo napríklad látku na nové závesy. Všetko je udané v metroch.

Zavítate na stránky predajcov elektroniky, tam sa najčastejšie stretnete s centimetrami (poťažmo palcami). Chcete zmerať vaše rastúce dieťatko a urobiť si čiarku na ráme dverí a škrtáte centimetre. Alebo si hodláte zapísať úspech vo vašom diétnom programe a opäť si zapíšete ubúdajúce centimetre.

A potom prídete napríklad práve na naše stránky Labona.sk a zrazu prásk - žalúzia má mať od 300 mm do 2000 mm. Ufff... To je vlastne koľko? Na ktorú čiarku na metre pozerať?

Vieme, že v bežnom živote sa stretávate asi najčastejšie s centimetrami, možno metrami. My to rozhodne nechceme komplikovať, ale pre používanie milimetrov máme veľmi dobré dôvody:

  1. vyrábame žalúzie a rolety na milimeter presne podľa vami zadaných rozmerov. Vďaka tomu potom skvele sedia na vašich oknách a plnia perfektne svoju úlohu.
  2. Jednotka milimeter je všeobecne uznávaná a zavedená remeselná miera.
  3. Desatinná čiarka u centimetrov by v udávaní presných milimetrových rozmerov miatla a zbytočne by dochádzalo k častejším chybám a nepresnostiam.

Pri každom produkte, ktorý nájdete na našich stránkach, je preto uvedený presný postup, ako správne vymerať šírku aj výšku. Dôležité pri meraní je sa pozerať na menšie čiarky na zvinovacom metre a zapísať si potom celú hodnotu.

Vo väčšine prípadov odporúčame okno merať v troch rôznych miestach a do konfigurátora zapísať najmenšiu nameranú hodnotu, aby žalúzia nikde nedrhla a nezasekávala sa. Vďaka trojitému meraniu si mimo iného aj sami overíte, že meriate správne a náhodou ste sa neprehliadli.

Veríme, že všetko zvládnete vymerať bez problémov a v prípade nejasností vám budeme nápomocní na našej infolinke.


Petra Šenková




Ako vybrať tieniacu techniku? 3. diel

V poslednom diele "Ako vybrať tieniacu techniku?" sa bližšie zameriame na techniku exteriérovú. Vonkajšia tieniaca technika ponúka mnoho benefitov, ktoré vnútorné tienenie ponúkať nemôže.

Vonkajšie tienenie šetrí náklady na klimatizáciu, ročne usporí aj niekoľko stoviek

Klimatizácia patrí medzi najväčších žrútov elektrickej energie v domácnostiach. Úspornejšie modely za hodinu prevádzky spotrebujú približne jeden kW, menej úsporné aj 1,5 kW. Pri priemernej cene elektriny cca 0,20 eur za kWh to znamená, že klimatizácia, ktorú máte pustenú od 8:00 do 22:00, vás na elektrine stojí denne okolo 2,50 eur a viac. Ušetriť za prevádzku pritom môžete, keď si zaobstaráte vonkajšie žalúzie alebo rolety. Ako je to možné?

Vonkajšie žalúzie: perfektný izolant tepla i zvuku

Dříve jsme je vídali jen na oknech kanceláří nebo skladů, dnes už se objevují taky na rodinných domech. A není divu. Venkovní žaluzie vám díky svým skvělým izolačním vlastnostem ušetří kupu peněz...

Novinka v našej ponuke - sekcionálne garážové brány na mieru

Je tu chladnejšie počasie a s ním zazimovávanie rozostavaných domov, chát a chalúp. Často je s tým spojená aj potreba uzavretia do teraz otvorených garáží a vjazdov a premŕzanie miestností vďaka starým netesniacim bránam. Poďte to zavčas vyriešiť – máme na to liek.