zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Kde použiť japonské steny?

Počuli ste už o japonských stenách? Ak áno, tak je skvelé, že máte prehľad. A viete, že sa dajú použiť aj inam, než len k zatieneniu okien? Ak nie, tak si prečítajte nasledujúci článok.

Čo sú to japonské steny?

Je to druh interiérového tienenia, ktorý sa skladá z koľajnice v hornej časti a niekoľkých posuvných látkových panelov. Najčastejšie sa japonské steny používajú na zatienenie veľkých presklených plôch. Je jedno, či ide o okná alebo napríklad vstup. Práve vďaka možnosti posunu jednotlivých panelov si ľahko zatienite celú plochu alebo len jej časť.

Panely sú vyrobené z pevnej látky. Na výber je z mnohých rôznych materiálov - od klasických látok, cez látky plne zatemňujúce, nehorľavé látky, až po látky s obsahom skleného vlákna. Ponuka farieb a vzorov je dnes už naozaj rozsiahla, takže každý môže mať presne takú stenu, ktorá dokonale doplní interiér.

Japonské steny sa v našej ponuke odlišujú podľa počtu drážok (2, 3, 4 alebo 5) vo vodiacich koľajniciach a tie najčastejšie podľa potrebnej dĺžky japonskej steny. Ovládanie panelov je možné pomocou šnúry alebo tyčky.

Tienenie proti slnku? Nielen…

Japonské steny sú skvelým variantom nielen pre zatienenie, ale môžu vám poslúžiť aj na predelenie miestnosti. Dajú sa montovať do stropu (neničíte si podlahu) a použiť vždy podľa potreby. Výhodou je nielen táto flexibilita, ale aj minimálny priestor na hĺbku, ktorý roztiahnutá stena bude zaberať. 

Panely si môžete navoliť nielen v rôznych šírkach, ale i výškach - takže môžete napríklad priestor pod nimi šikovne využiť a pritom hornú časť mať zaclonenú a v prípade potreby panely stiahnuť a priestor tak opäť prepojiť.

Okrem rozdelenia miestnosti napríklad na spaciu a obytnú časť, môžete stenou zakryť aj nepoužívané alebo nevzhľadné časti vášho obydlia (komora, šatňa a iné). Jednoducho - fantázii (a vašim potrebám) sa medze nekladú.

Aj keď názov odvodený od Japonska môže trochu mýliť, tento druh tienenia si svoje miesto našiel a určite ešte aj nájde v mnohých slovenských domácnostiach. Ak inklinujete k minimalizmu, okrem japonských stien, vás zaujmú možno aj ostatné japonské zvyky.


Petra Šenková




Tajomstvo zdravého home office? Dostatok svetla a správny výber farieb

Koronavírusová kríza poslala veľa Slovákov na povinný home office a niektorí si prácu z domova natoľko obľúbili, že v nej chcú pokračovať aj po skončení karantény. Aby ste sa ale na home office dlhodobo cítili dobre a podávali 100 % pracovné výkony, musíte pri zariaďovaní domáceho pracovného kútika dodržať pár základných pravidiel.
Čítajte akých.

 

 

Ako na zatienenie podkrovia?

Prázdne podkrovné priestory majú svoje čaro a atmosféru, ktorá priamo nabáda k vytvoreniu originálnej súčasti bývania. Väčšinou sú atypické a všetko vybavenie je potreba premyslieť tak, aby do interiéru sedelo. Zatienenie strešných okien je na pôde nielen nutnosťou, ale aj krásnym doplnkom, ktorý zladí dizajn celej izby.

Ako vybrať látku do strešných okien?

V dnešnej dobe keď je aj v menších mestách dostatok svetelného smogu, môžu nezatienené strešné okná narušiť nás spánok. Budiť nás môže taktiež úplný spln. V letných dňoch je to naopak horúce slnko, ktoré nám bez poriadnej klimatizácie nedovolí zostať v miestnosť. Ako teda vybrať tienenie pre kľudný spánok či letný pobyt v podkroví domu?

Recyklované materiály pre výrobu purenitových boxov

V dnešnej dobe je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým sústrediť sa na udržateľnosť a ekologické postupy vo všetkých oblastiach nášho života, vrátane výrobného priemyslu. Recyklované materiály sa stávajú kľúčovým prvkom v boji proti plytvaniu zdrojmi a znečisteniu životného prostredia. Tento článok sa zameriava na využitie recyklovaných materiálov vo výrobe, konkrétne na príklade purenitového boxu a bočného ostene, kde sa ukazuje, ako môžu byť inovatívne materiály využité na vytvorenie kvalitných a trvanlivých produktov.