zavrit
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Vonkajšie rolety: Stálice, ktoré svoju obľúbenosť nestrácajú

I keď už je to dlhšia doba, odkedy predokenné rolety zažívali obdobie svojej najväčšej slávy, i dnes majú čo ponúknuť. Časy sa síce zmenili, ale dopredu šli i materiály a technológie, ktoré z vonkajších roliet robia nielen spoľahlivé tienenie, ale aj designový prvok.

Predokenné rolety na obľúbenosti neklesajú. Okrem tienenia totiž zvonka chránia okno aj pred agresívnymi vplyvmi počasia, bránia vstupu horúčavy do miestnosti a izolujú zvuk. A hlavne tiež skvele vyzerajú a dodávajú stavbe tú správnu tvár.

Prečo staviť na roletu Vivera AL?

V našej ponuke nájdete vonkajšiu roletu Vivera Al, hliníkovú roletu s lamelami o šírke 37 mm, ktoré sú plnené polyuretánovou penou, čím zaistia i termoregulačný efekt. Táto vonkajšia roleta vie zatieniť a odhlučniť miestnosť pre pokojný spánok. Pridanou funkciou vonkajšej rolety je, že funguje aj ako bezpečnostný prvok pre váš dom, byt, chalupu, či kanceláriu. Nami ponúkaná vonkajšia roleta Vivera Al je určená pre dodatočnú montáž na okno či fasádu domu. Jej montáž pod omietku nie je možná.

Roletu Vivera Al je možné ovládať tromi spôsobmi. Prvý spôsob je ovládanie manuálne na pásik so samonavíjačom. Druhý a tretí spôsob je motoricky - buď hriadeľovým motorom s vypínačom, alebo motorom s prijímačom IO, ktorý ovládate diaľkovým ovládačom, alebo mobilným telefónom prostredníctvom riadiacej jednotky.

 

Farba či tvar boxu je na vašom rozhodnutí

Roleta má výrobcom stanovené maximálne rozmery. Maximálna vyrobiteľná výška rolety je 4400 mm a šírka 2700 mm. Avšak pozor na obmedzenie, ktoré se týka maximálnej plochy! Maximálna plocha rolety sa delí na dve rôzne podľa spôsobu ovládania. Pre manuálne ovládanie na pásik so samonavíjačom je maximálna plocha 3,5 m2. Pri výbere ovládania pomocou motora je maximálna plocha 5,8 m2.

U produktu si každý sám vyberá farebné prevedenie rolety. Volíte si farbu boxu, farbu vodiacej lišty a farbu lamely. Farba lamely bude najväčšou plochou rolety a väčšinou sa zjednotí s farbou fasády domu. Ďalej máte u produktu na výber, aký tvar bude mať horný box rolety – guľatý alebo úkos 20°. Guľatý box volíte pre montáž na fasádu a box úkos 20° je vhodný pre montáž do fasády.


 

 

 

Počuli ste už o tom, že sa dajú vyrobiť vonkajšie rolety s integrovanou sieťou?

Takú môžete zakúpiť i u nás. Síce si ju nemôžete nakonfigurovať sami na našich stránkach, ale na požiadanie vám objednávku umožníme. Asi tušíte, že cena za roletu sa zvýši. Napíšte nám do e-mailu vami vymerané rozmery a požadované špecifikácie, ktoré by ste zadávali do konfigurátora pri objednávaní, a my vám pošleme cenovú ponuku na rolety s integrovanou sieťou.

Nehanbite sa za to, že sa vám páči stará klasika, i tú môžete u nás zakúpiť.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Sandra Heierhoff
Vertikálne žalúzie - nielen veľkoformátové tienenie

Vertikálne žalúzie už nie sú doménou komerčných budov, predovšetkým kancelárií, ale našli svoju cestu aj do rodinných domov a bytov. Je to dobre? Poďme si o vertikálnych žalúziách niečo povedať a zist

Netypické vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie sú elegantné, ľahko sa udržujú a naviac sa hodia nielen pre väčšie presklené plochy, ale aj pre plochy atypické. Ak vám tento typ tienenia páči, môžete si ho nechať v podstate pre akékoľvek okno.

Screenové rolety

Veľmi žiadaným moderným prvkom zatienenia sú práve screenové rolety. Nielenže majú estetickú funkciu, ale sú aj vysoko účinné.