zavrit
muzete_zacit_psat
vysledky_hledani_zde

Plastové palubovky – informácie a výhody

V našom e-shope nájdete všetko potrebné pre objednanie plastových paluboviek. Vďaka výrobným postupom sú prakticky bezúdržbové, sú tvarovo a farebne stále a výhodou je aj ich odolnosť voči UV žiareniu.

Náš výrobca plastových paluboviek používa pre výrobu technológiu vytláčania z húževnatého PVC s dlhou životnosťou a vynikajúcou poveternostnou odolnosťou. Pre porovnanie: rovnaký materiál sa používa aj na výrobu plastových okien.

Plastové palubovky sú obojstranne kašírované fóliou. Kašírovanie je technológia, ktorou je nanášaná horná vrstva z iného materiálu na podklad, a to buď suchým kašírovaním, kašírovaním pomocou voskov, alebo kašírovaním za tepla s cieľom zlepšiť alebo vhodne zmeniť základné vlastnosti nosiča. K zabezpečeniu dobrej súdržnosti oboch materiálov sa pre väčšinu aplikácií používajú lepidlá. Hrúbka vrstvy lepidla je od stotiny až po cca desatinu milimetra.

Najrozšírenejšími dekoratívnymi materiálmi pre kašírovanie v stavebníctve sú fólie od renomovaných výrobcov Renolit, Hornschuch a Haogenplast. Podľa spôsobu použitia sú fólie rozdelené na interiérové a exteriérové. Hlavným rozdielom týchto druhov fólií je ich povrchová úprava. Exteriérové fólie sú na rozdiel od interiérových opatrené špeciálnou akrylátovou vrstvou, ktorá výrazne zvyšuje ich mechanické vlastnosti (oteruvzdornosť, tvrdosť, odolnosť proti UV žiareniu) a tým predlžuje ich životnosť a zabraňuje prípadnému rozkladu povrchu tejto fólie. Vývojom technológie sa postupne zvyšuje kvalita i ponuka dekorov (od imitácií rôznych driev až k súčasným módnym dekorom v stupnici RAL, prípadne s kovovými, hliníkovými, betónovými a inými efektmi). Životnosť týchto fólií je viac než 50 rokov. Na zákazku je možné pre záujemcov nechať vyrobiť fóliu s originálnym motívom.

 

Výhody produktov od výrobcu Renol:

 • Prakticky bezúdržbové povrchy
 • Stálofarebnosť povrchu
 • Dlhá životnosť povrchovej úpravy
 • Estetické ladenie celkového vzhľadu budovy (okná, dvere, rolety, vráta, ploty, brány, podbitie ríms, fasáda – všetko v rovnakom dekore)
 • Jednoduchá montáž plastových paluboviek – zvládne zručnejší amatér

 

Plastové palubovky – na čo všetko myslieť a čo objednať

Čo potrebujete vedieť pred objednaním plastových paluboviek

 1. Aký PVC obkladový profil chcem pre obklad svojej fasády. Na výber máte:
  - Palubka P100 – vhodná na podbitie ríms, krovov, atd.

  - Palubka P165 – vhodná na obklady fasád.

 2. K vybranému obkladovému profilu je potrebné objednať „Počiatočný a koncový profil“.

 3. Ďalej je na rade „Spojovací profil“ pre palubky – používa sa v prípade, kedy nemajú byť vidieť spoje, ktoré na seba nadväzujú.

 4. K tejto zostave patrí i „Rohový profil“, ktorý sa využíva najčastejšie v prípade obloženia krovu, ale aj pri obkladaní fasády.

 5. Pre montáž môžete využiť svoje montážne vruty pre uchytenie jednotlivých profilov, alebo môžete zakúpiť sadu vrutov priamo u nás na e-shope. Dodávame balenie po 100 ks, vrut je o veľkosti 3 x 25 mm.