zavrit
muzete_zacit_psat
vysledky_hledani_zde

Plastové ploty – najdôležitejšie informácie a výhody

Na našom e-shope nájdete produkty pre zostavenie vlastného plastového plota, ktoré sú vďaka výrobnej technológii bezúdržbové. Ďalšou výhodou plastových plotov je ich tvarová a farebná stálosť a tiež ich odolnosť voči UV žiareniu.

Výrobca Renol používa na výrobu plastových plotov húževnaté PVC s dlhou životnosťou a vynikajúcou poveternostnou odolnosťou. Pre porovnanie: rovnaký materiál sa používa aj na výrobu plastových okien.

Plastové plotové profily sú obojstranne kašírované fóliou. Kašírovanie je technológia, ktorou sa nanáša horná vrstva z iného materiálu na podkladový materiál, a to buď suchým kašírovaním, kašírovaním pomocou voskov, alebo kašírovaním za tepla s cieľom zlepšiť alebo vhodne zmeniť základné vlastnosti nosiča. K zabezpečeniu dobrej súdržnosti oboch materiálov sa pre väčšinu aplikácií používajú lepidlá. Hrúbka vrstvy lepidla je od stotiny až po cca desatinu milimetra.

Najrozšírenejšími dekoratívnymi materiálmi pre kašírovanie v stavebníctve sú fólie od renomovaných výrobcov Renolit, Hornschuch a Haogenplast. Podľa spôsobu použitia sú fólie rozdelené na interiérové a exteriérové. Hlavným rozdielom týchto druhov fólií je ich povrchová úprava. Exteriérové fólie sú na rozdiel od interiérových opatrené špeciálnou akrylátovou vrstvou, ktorá výrazne zvyšuje ich mechanické vlastnosti (oteruvzdornosť, tvrdosť, odolnosť proti UV žiareniu) a tým predlžuje ich životnosť a zabraňuje prípadnému rozkladu povrchu tejto fólie. Vývojom technológie sa postupne zvyšuje kvalita i ponuka dekorov (od imitácií rôznych driev až k súčasným módnym dekorom v stupnici RAL, prípadne s kovovými, hliníkovými, betónovými a inými efektmi). Životnosť týchto fólií je viac než 50 rokov. Na zákazku je možné pre záujemcov nechať vyrobiť fóliu s originálnym motívom.

Výhody produktov od výrobcu Renol:

 • Prakticky bezúdržbové povrchy
 • Stálofarebnosť povrchu
 • Dlhá životnosť povrchovej úpravy
 • Estetické ladenie celkového vzhľadu budovy (okná, dvere, rolety, vráta, ploty, brány, podbitie ríms, fasáda – všetko v rovnakom dekore)
 • Jednoduchá montáž plastových paluboviek – zvládne zručnejší amatér

 

Plastové ploty – čo objednať, aby nič nechýbalo

Čo potrebujete vedieť pred objednaním plastového plota

 1. Predovšetkým je dôležitá vaša predstava plota – či chcete hustý plaňkový plot, alebo napríklad len pár širších planiek ďalej od seba, prípadne vodorovný pozdĺžny plot.

Podľa toho máte na výber z nasledujúcich PVC profilov:

 1. Profil o rozmere 70 x 22 mm – najčastejšie použitie má ako plaňkový plot – sú pribíjané vodorovne na nosníky (pozdĺžniky).

 2. Profil o rozmere 100 x 30 mm – menej sa používa než plaňkový plot, častejší spôsob využitia má ako pozdĺžnikový plot.

 3. Profil 50 x 25 mm - vhodný na pozdĺžnik k zakrytiu stávajúceho joklu, teda k zakrytiu ocelového profilu, ktorý slúži ako výplň plastového pozdĺžniku.
 4. Ak máte jasno ohľadom vzhľadu vášho plotu a jeho farbe, potom potrebujete k vybraným plotovým profilom vybrať zakončovaciu rovnú krytku v odpovedajúcom odtieňu.

 5. Ako posledné potrebujete materiál k uchyteniu. Môžete využiť vlastný, alebo všetko potrebné zakúpiť na našom e-shope v kategórii Náhradné diely. Pre uchytenie krytky doporučujeme zakúpiť lepidlo zn. Würth, pre uchytenie profilov upevňovací príchyt v tvare „L“ (výber z dvoch veľkostí). Záleží už len na tom, do čoho budete plastové profily upevňovať.

Pozn.: Do profilu 100 x 30 mm alebo zakrývacieho profilu 50 x 25 mm môžete zakúpiť i výstuhu, ktorá dodá lepšiu stabilitu.