zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Plastové ploty – najdôležitejšie informácie a výhody

Na našom e-shope nájdete produkty, pre zostavenie vlastného plastového plota, ktoré sú vďaka výrobnej technológii bezúdržbové. Ďalšou výhodou plastových plotov je ich tvarová a farebná stálosť a tiež ich odolnosť voči UV žiareniu.

Náš výrobca používa pre výrobu plastových plotov húževnaté PVC s dlhou životnosťou a vynikajúcou poveternostnou odolnosťou. Pre porovnanie: rovnaký materiál sa používa i pre výrobu plastových okien.

Plastové plotové profily sú obojstranne kašírované fóliou. Kašírovanie je technológia, ktorou je nanášaná horná vrstva z iného materiálu na podkladový materiál, a to buď suchým kašírovaním, kašírovaním pomocou voskov, alebo kašírovaním za tepla s cieľom zlepšiť alebo vhodne zmeniť základné vlastnosti nosiča. K zabezpečeniu dobrej súdržnosti oboch materiálov sa pre väčšinu aplikácií používajú lepidlá. Hrúbka vrstvy lepidla je od stotiny až po cca desatinu milimetra.

Najrozšírenejšími dekoratívnymi materiálmi pre kašírovanie v stavebníctve sú fólie od renomovaných výrobcov Renolit, Hornschuch a Haogenplast. Podľa spôsobu použitia sú fólie rozdelené na interiérové a exteriérové. Hlavným rozdielom týchto druhov fólií je ich povrchová úprava, kde na rozdiel od interiérových fólií sú exteriérové fólie opatrené špeciálnou akrylátovou vrstvou, ktorá výrazne zvyšuje ich mechanické vlastnosti (oteruvzdornosť, tvrdosť, odolnosť proti UV žiareniu) a tým zabraňuje ich starnutiu a prípadnému rozkladu povrchu tejto fólie. Neustálym vývojom technológie sa postupne zvyšuje kvalita i ponuka dekorov (od imitácií rôznych driev až k súčasným módnym dekorom v stupnici RAL, prípadne s kovovými, hliníkovými, betónovými a inými efektmi). Životnosť týchto fólií sa pohybuje až cez 50 rokov. Na zákazku možno pre záujemcov nechať vyrobiť fóliu s originálnym motívom.

Výhody plastových plotoviek:

 • Prakticky bezúdržbový povrch
 • Stálofarebnosť povrchu
 • Dlhá životnosť povrchovej úpravy
 • Estetické zladenie celkového vzhľadu budovy (okná, dvere, rolety, vráta, ploty, brány, podbitie ríms, fasáda – všetko v rovnakom dekore)
 • Jednoduchá montáž plotových výplní – zvládne zručnejší amatér

 

Plastové ploty – čo objednať, aby nič nechýbalo

Čo potrebujete vedieť pred objednaním plastového plotu?

 1. Predovšetkým je dôležitá vaša predstava plotu – či chcete hustý pláňkový plot, alebo napríklad len pár širších plániek ďalej od seba, prípadne vodorovný pozdĺžnikový plot.

Podľa toho máte na výber z nasledujúcich PVC profilov:

 1. Profil o rozmere 70 x 22 mm – najčastejšie použitie má ako plaňkový plot – sú pribíjané vodorovne na nosníky (pozdĺžniky).

 2. Profil o rozmere 100 x 30 mm – už menej sa používa ako plaňkový plot, častejší spôsob využitia má ako pozdĺžnikový plot.

 3. Profil ECO o rozmere 80 x 15 mm - vhodný predovšetkým pre stavbu nízkeho plota alebo ako dekoračný prvok.
 4. Profil 50 x 25 mm - vhodný na pozdĺžnik k zakrytiu stávajúceho jokla, teda k zakrytiu oceľového profilu, ktorý slúží ako výplň plastového pozdĺžnika.
 5. Ak máte jasno ohľadom vzhľadu vášho plota a jeho farby, potom potrebujete k vybraným plotovým profilom vybrať zakončovaciu rovnú krytku v odpovedajúcom odtieni.

 6. Ako posledný potrebujete materiál na uchytenie. Môžete využiť vlastný, alebo všetko potrebné zakúpiť na našom e-shope v kategórii Náhradné diely. Pre uchytenie krytky doporučujeme zakúpiť lepidlo zn. Würth, pre uchytenie profilov upevňovací príchyt v tvare „L“ (výber z dvoch veľkostí). Záleží už len na tom, do čoho budete plastové profily upevňovať.

Pozn.: Do profilu 100 x 30 mm alebo zakrývacieho profilu 50 x 25 mm môžete zakúpiť i výstuhu, ktorá dodá lepšiu stabilitu.