zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Čo to je Plisé? Naozaj nejde o papierové žalúzie

Čo je to plisé?

Skladané látkové žalúzie plisé Váš interiér zútulní, doplní o moderné a elegantné prvky s viacerými možnosťami. Plisé materiály obsahujú sklené vlákno, ktoré uvítajú najmä alergici.

Plisé - tieniacim materiálom je technická textília, ktorá býva opatrená povrchovou úpravou proti priľnutiu prachu a iných nečistôt. Dnes je vyrábaná z textilu a teda nedôjde k pretrhnutiu pri ovládaní Plisé, tak ako pri papierových žalúziach.

Ak riešite, že už nechcete využívať záclony, pretože sa na ne neustále práši, ale máte radi ich funkciu, vyberte dvojité Plisé, kedy nahradíte jednu látku tzv. záclonovinou a druhú akú budete len chcieť.

Prednosti plisé

 • Dekoratívny prvok pre moderné interiéry
 • Široký výber látok od typu záclonoviny až po úplne zatemňujúce. Reflexné či PEARL látky (perleťové nátery)
 • Regulácia intenzity denného svetla
 • Vhodné pre zimné záhrady aj do strešných okien
 • Možnosť kombinácie látok
 • Unikátna možnosť zhrňovania tohto systému v oboch smeroch a to, ako od spodu hore, tak obrátene.

VYTVORTE SI TIENIACU PLOCHU PODĽA VAŠICH PREDSTÁV!


plisé žalúzie

 

Ponuka plisé žalúzií

 

Možnosti ovládania

 • Základné madlo
 • Tyč - rôzne dĺžky

Varianty montáže

 • Strop = do okenného otvoru
 • Stena = pred okenný otvor
 • Na krídlo alebo kolmo na zasklievaciu lištu

Maximálna garantovaná plocha 5,98m².
Vďaka pravidelným skladom je zloženie do paketu malé.

Rozloženie látok podľa priesvitnosti

Od 71% -do 50% = záclonoviny - elegantné materiály. Čisté či so vzorom, ktoré obohatia moderný desing miestnosti. Zaistí dostatočné súkromie cez deň, zachovanie prirodzeného svetla a pohľadu do exteriéru.

Od 45% - do 20% = Siluety - dostatočná pre zachovanie komfortného osvetlenia interiéru prirodzeným svetlom a zároveň znemožňuje v nočných hodinách pohľad do interiéru. Siluety idú vidieť iba v tesnej blízkosti látky.

Od 15 % do 1 % = zatemňujúce látky s rôznou priehľadnosťou podľa zvoleného typu látky. V prípade typu plissé označeného HPML je potrebné brať do úvahy, že cez otvory na prevlečenie ovládania šnúrou bude prenikať minimálne svetlo. U označenia látky HPML sú šnúrky vedené vnútri konštrukcie látky.

0% = Black Out - úplne zatemňujúca. Sú nepriehľadné ako do interiéru, tak do exteriéru. V prípade Plisse neoznačené HPML je potrebné brať do úvahy, že otvory pre prevlečenie ovládané šnúrou bude prenikať minimálne svetlo. U označenie látky HPML idú šnúrky vedené vnútri konštrukcie látky.

   

Plisé je vhodné zatienenie a okenná dekorácia zároveň. Garantuje perfektný vzhľad a jedinečnosť.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Petra Šenková
Ako vybrať látku pre screenové rolety?

Vybrať si látku je ďalší z veľmi náročných krokov. Určite máte predstavu, či chcete rolety na tienenie, alebo napríklad zatemňovanie, rovnako tak či chcete svetlé alebo tmavé. Ale vybrať si potom jednu konkrétnu zo vzorkovníka už býva často oriešok. Preto sa poďme pozrieť, čo vám hodnoty a označenia jednotlivých látok určujú.

Čím zatieniť strešné okná? Vyskúšajte plissé

Nové mezonetové byty a rodinné domy sú stavané s veľkým množstvom strešných okien v podkrovných miestnostiach a i tieto okná si zaslúžia svoj elegantný tieniaci doplnok. Túžite po modernom a dynamickom tieniacom prvku do strešných okien a klasické látkové rolety či žalúzie sa vám zdajú okukané? Vyskúšajte žalúzie plissé.

 

Meníme vizuálnu identitu, kvalita zostáva

V roku 2021 boli 3 obchodné značky. Aby v tom bolo jasno, vznikla jedna identita.

Markíza alebo ako sa chrániť nielen na terase

Účel žalúzií je bezpochyby jasný, chráni interiér vášho domova pred dopadajúcimi slnečnými lúčmi, a tým nadmernému prehrievaniu vnútorných priestorov.