zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Ako opraviť sieťovinu u sietí proti hmyzu?

Máte doma okennú sieť alebo dvernú sieť proti hmyzu, ktorá je v dobrom stave , bez korózie, ale pretrhla alebo poškodila sa vám sieťovina? Nemusíte kupovať hneď novú sieť. S trochou šikovnosti zvládnete sieťovinu vymeniť sami. Poradíme vám ako na to.

Poškodená dverná alebo okenná sieťovina nemusí okamžite znamenať investíciu do novej siete proti hmyzu. Pokiaľ je inak v dobrom stave, skúste si ju sami opraviť. Nie je to nič ťažké. Nasledujte návod, ktorý sme pre vás pripravili a za chvíľočku máte okennú sieť ako novú.

 

Ponuka sietí proti hmyzu

 

Ako opraviť sieť proti hmyzu?

1. Nová sieťovina

Najprv si musíte vymerať a kúpiť novú sieťovinu. Vždy vymerajte sieťovinu cca o 5 cm na každej strane dlhšiu, nech máte dostatočnú rezervu.

2. Vytiahnutie gumového profilu

Novú sieťovinu už máte doma a môžete sa pustiť do výmeny. Je potrebné z rámu vytiahnuť gumený profil. Začiatok je potreba opatrne podobrať a ďalej vyťahovať.

 oprava siete proti hmyzu

3. Nachystanie novej sieťoviny

Priložte novú sieťovinu, či naozaj rozmery sedia (najlepšie, keď je sieťovina o trochu väčšia).

 ako opraviť sieť proti hmyzu

4. Uchytenie sieťoviny

Teraz zatlačíme cez gumový profil sieťovinu do rámu. Dbáme na to, aby sieť bola napnutá.

 oprava sieťoviny

5. Orežeme presahy

Posledným krokom je orezanie presahu sieťoviny. Orezanie vykonáme lámacím nožíkom. Nezabudnite orezanie vykonať opatrne, nech si nepoškriabete rám.

servis siete proti hmyzu

 

Ponuka náhradných dielov

 

Prajeme veľa zdaru a trpezlivosti! Po výmene sieťoviny môžete sieť usadiť späť do okna a máte hotovo. Veríme, že to zvládnete a budete z toho mať nielen dobrý pocit, ale ďaleko väčší komfort, bez komárov a ďalšieho otravného hmyzu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Sandra Heierhoff




Tepelná stabilita budov – tienenie a orientácia stavby (4. diel)

Týmto dielom uzatvárame sériu článkov od pána architekta Petra Brandejského. Zameral sa na svetové strany a tienenie, všetko doplnil názornými grafikami. Tak sa vrhnite do čítania...

 

 

 

Aký druh tienenia je najvhodnejší do detskej izby?

Pri zariaďovaní detskej izby sa sústredíme najmä na farbu stien a nábytku a často zabúdame na kvalitné tienenie. A to je chyba, pretože možnosť regulácie svetla je pre denné aktivity i kvalitný spánok dieťaťa nevyhnutná. Na výber máme z niekoľkých druhov záclon, roliet alebo žalúzií. Ako vybrať tie správne?

Aký je rozdiel medzi lamelami klasik a celotieniacimi?

Premýšľate nad inštaláciou horizontálnych žalúzií, ale neviete, aký je rozdiel medzi klasickými a celotieniacimi? Tak sa na to poďme pozrieť.

 

 

Prečo ľudia objednávajú tieniacu techniku? 3. diel: Vertikálne žalúzie

Prečo ľudia objednávajú vertikálne žalúzie? Jedným z dôvodov je, že zatienia väčšie sklenené plochy, čoho hojne využívajú najmä firmy. Vyrábajú sa z rôznych materiálov, z nehorľavého, ktorý sa oplatí do kancelárskych priestorov či z materiálu so skleným vláknom, ktorý zase uvítajú alergici. Môžete ich namontovať aj do priestoru a opticky tak predeliť miestnosť napríklad na pracovisku alebo v domácnosti, čo je výhodné aj tam, kde sa dvere alebo dvierka namontovať nedajú.