zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu sú jedným z dvoch spôsobov ako zabrániť vniknutiu hmyzu do domu. Druhým spôsobom je použitie chemických repelentov. Poďme si o sieťach proti hmyzu niečo povedať.

Siete vs. chémia

Siete proti hmyzu sú mechanickým, fyzickým prvkom brániacim vniknutiu hmyzu do budov. Oproti fyzickej zábrane je možno použiť chemické odpudzovače. Chemické odpudzovače môžu mať nepríjemný dopad v podobe sťaženia dýchania nielen pre astmatikov či alergikov. Tieto ťažkosti sú zapríčinené užitím chemických látok, ktoré zapríčiní odpudenie hmyzu. Avšak nie každý odpudzovač je účinný na bežne sa vyskytujúci hmyz v našich podmienkach. V prípade použitia siete, teda mechanickej zábrany, je účinná obrana, ktorá nevyvoláva alergické ťažkosti a účinne vás ochráni pred nepríjemným a otravným hmyzom. Navyše, na rozdiel od chemických prostriedkov, je investícia do obstarania siete jednorázovou záležitosťou.

A to najdôležitejšie nakoniec. Siete proti hmyzu sa vyrábajú aj v prevedení pre alergikov, kde je sieť špeciálne upravená, tak aby maximálne ochránila pred alergénmi v ovzduší.

Prevedenie sietí

Siete proti je možné rozdeliť, podľa typu prevedenia, na:
a) pevné
b) rolovacie
c) otváracie

Pevné prevedenie je vhodné pre použitie do okenného otvoru, kde nepredpokladáme nutnosť otvorenia siete. V prípade potreby otvorenia siete je možné použiť rolovacie či otváracie siete. Otváracie siete, teda dverové , sa používajú pri vstupe do budov.

 

Údržba siete

Siete proti hmyzu si nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť, vlastne nevyžadujú žiadnu starostlivosť. Sú absolútne bezúdržbové, vzhľadom na skutočnosť, že sa o ich umytie postarajú klimatické zrážky. Ak ich chcete umyť sami, je to veľmi jednoduché. Stačí vám mydlová voda a jemná mäkká kefka.

Siete nemusíte demontovať ani cez zimu, vďaka použitému kvalitnému materiálu v podobe hliníkovej zliatiny na rám siete a skleného vlákna potiahnutého PVC pre sieťovinu.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Petra Šenková




Ako vyriešiť veľkoformátové látkové tienenie? Jednou z možností sú japonské steny

Ak potrebujete zatieniť veľkú plochu, ktorou može byť napr.vaša obývačka, alebo spálňa, a chcete pritom využiť modernú a elegantnú tieniacu techniku, tak japonské steny sú to pravé…

Ako vybrať látku pre screenové rolety?

Vybrať si látku je ďalší z veľmi náročných krokov. Určite máte predstavu, či chcete rolety na tienenie, alebo napríklad zatemňovanie, rovnako tak či chcete svetlé alebo tmavé. Ale vybrať si potom jednu konkrétnu zo vzorkovníka už býva často oriešok. Preto sa poďme pozrieť, čo vám hodnoty a označenia jednotlivých látok určujú.

Nevyhadzujte peniaze za prekurovanie - kúpte si vonkajšie rolety!

Je tu už chladné zimné obdobie, ktoré nás núti tráviť viac a viac času vnútri našich domov a bytov. Múry ľahšie chladnú, začíname viac kúriť. Ako ušetriť za kúrenie a užiť si teplo domova aj v ukrutnej zime? 

Vonkajšie tienenie šetrí náklady na klimatizáciu, ročne usporí aj niekoľko stoviek

Klimatizácia patrí medzi najväčších žrútov elektrickej energie v domácnostiach. Úspornejšie modely za hodinu prevádzky spotrebujú približne jeden kW, menej úsporné aj 1,5 kW. Pri priemernej cene elektriny cca 0,20 eur za kWh to znamená, že klimatizácia, ktorú máte pustenú od 8:00 do 22:00, vás na elektrine stojí denne okolo 2,50 eur a viac. Ušetriť za prevádzku pritom môžete, keď si zaobstaráte vonkajšie žalúzie alebo rolety. Ako je to možné?