zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Ako si vybrať správne žalúzie pre vaše okná?

Sedíte doma a premýšľate, aké tienenie by bolo pre váš domov vhodné? Pozrite sa na pár rád v našom sprievodcovi. Ľahšie sa potom rozhodnete pre správny typ.

Sprievodca pre domácich majstrov: Ako vybrať správne tienenie pre vaše okná?

 1. Presné meranie, aby tienenie dokonale sedelo

  Najprv je potrebné starostlivo zmerať okná. Správne rozmery sú základom pre výber žalúzií, ktoré budú dokonale pasovať a efektívne tieniť. Meranie zahŕňa šírku, výšku aj hĺbku okenného rámu. U každého tienenia nájdete na našom e-shope vždy manuály aj videonávody, ktoré vás touto činnosťou krok za krokom prevedú.
 2. Výber materiálu s ohľadom na ráz domácnosti

  Vyberte si materiál, ktorý najlepšie zodpovedá požiadavkám na funkciu a štýl vášho domova. Hliníkové žalúzie sú odolné a ľahko sa udržiavajú, drevené žalúzie pridávajú interiéru teplý a prírodný nádych, zatiaľ čo textilné varianty ponúkajú mnoho možností regulácie svetla a súkromia.
 3. Ovládanie podľa vašich preferencií

  Pri výbere ovládania myslite na svoje potreby a preferencie. Máte radi klasiku a jednoduchosť manuálneho ovládania, alebo dávate prednosť moderným technológiám, ako sú motorizované žalúzie ovládané cez smartfón?
 4. Optimalizácia pre orientáciu okna

  Orientácia okna významne ovplyvňuje výber tienenia. Pre južnú stranu je dôležité mať možnosť regulácie svetla kvôli intenzívnemu slnku, zatiaľ čo na severnej strane môže byť dôležitejšia tepelná izolácia.
 5. Profesionálne rady, keď sa stratíte

  Ak si nie ste istí svojím výberom, alebo čelíte špecifickým výzvam, neváhajte sa obrátiť na našu zákaznícku podporu. Aj krátka konzultácia vám môže pomôcť nájsť ideálne riešenie presne pre vaše potreby.
 6. Časté otázky a odpovede pre samostatných remeselníkov

  Využite skúsenosti ostatných domácich majstrov. Fóra, diskusné skupiny alebo webové stránky môžu byť bohatým zdrojom informácií, kde nájdete odpovede na časté otázky a inšpiráciu pre vaše projekty.

Vybavení týmito tipmi a radami, sa môžete pustiť do výberu žalúzií s istotou, že vaše rozhodnutie povedie k dotvoreniu domova, kde budete v pohodlí a bude proste váš.


Petra Šenková
Ako vyčistiť žalúzie?

Pravidelnou údržbou žalúzií nielen predlžujete životnosť vášmu tieneniu, ale aj zabraňujete víreniu prachu a možným dýchacím ťažkostiam. Čistenie žalúzií nemusí byť horor - prečítajte si naše rady, ako čo najefektívnejšie žalúzie čistiť a uľahčite si prácu.

Plissé žalúzie - zoznámte se

Hľadali sme ideálne vnútorné tienenie, ktoré splní praktickú stránku (odrazenie svetla, súkromie...) a zároveň aj estetickú úlohu. Obe požiadavky s prehľadom plní moderné plissé. A presne o ňom bude dnešné rozprávanie. Prezradím vám všetko, čo som sa dočítala a zistila, plus ukážem, ako sme si ho vymerali a tesne pred odchodom na dovolenku aj stihli objednať.

Tepelná stabilita budov - tieniaca technika (2. diel)

A máme tu ďalší diel zo série článkov od pána inžiniera architekta Petra Brandejského. V tejto časti preberieme štandardy bývania, možnosti pre zlepšenie tepelnej stability a ďalšie. Tak sa pustite do čítania...

 

 

S pergolou ARTOSI máte kontrolu nad svetlom aj v dome

V posledných rokoch sa bioklimatické pergoly stali veľmi obľúbenými. Mnoho ľudí však stále váha nad otázkou, či táto konštrukcia nezatieni priľahlé obývacie priestory. Odpoveď je jasná – s bioklimatickou pergolou máte plnú kontrolu nad tým, koľko svetla do vášho domu necháte prenikať.