zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Inteligentné tieniace systémy: budúcnosť domácej automatizácie

V dnešnej dobe, keď technológia neustále napreduje, sa inteligentné tienenie systémov stáva neoddeliteľnou súčasťou konceptu smart domovov. Produkty od popredného výrobcu Somfy, lídra v oblasti automatizovaných riešení pre domácnosti, znamenajú pre inteligentné tienenie systémov obrovský krok vpred. Sú synonymom pre inováciu a komfort, ktoré transformujú každodenný život.

Čo sú inteligentné tienenie systémy?

Vo základe ide o pokročilé technologické produkty, ktoré vám umožnia ovládať žalúzie, rolety, markízy a ďalšie tienenie prvky automaticky. Vďaka bezdrôtovým technológiám a aplikáciám môžete tienenie vášho domova ovládať z pohodlia vášho mobilného telefónu alebo tabletu, a to kdekoľvek na svete.

Prednosti inteligentných tienenie systémov od Somfy:

  • Automatizované otváranie a zatváranie tienenie prvkov podľa nastaveného harmonogramu prináša bezprecedentnú úroveň komfortu.
  • Energetická efektivita: Regulácia svetla a teploty v interiéri pomocou inteligentných tienenie systémov môže výrazne znížiť vaše náklady na energie.
  • Bezpečnosť: Automatizácia tienenia simuluje prítomnosť ľudí v domácnosti a posilňuje bezpečnostný aspekt vášho domova.
  • Integrácia so smart domovom: Somfy systémy sa môžu ľahko spojiť s ostatnými inteligentnými zariadeniami v domácnosti, čo umožňuje ich centrálne ovládanie.

Ako inteligentné tienenie systémy zmenia vašu domácnosť

Inštalácia inteligentných tienenie systémov znamená revolúciu v spôsobe, akým vnímate váš domov. Prinesie nielen vyššiu úroveň bezpečnosti a komfortu, ale aj estetický upgrade, ktorý je plne prispôsobiteľný vášmu životnému štýlu a preferenciám.

Budúcnosť je v automatizácii

S príchodom éry smart domovov sa stávajú inteligentné tienenie systémy kľúčovým prvkom moderných domácností. Vďaka Somfy a ich inovatívnym produktom môžeme očakávať, že táto technológia bude naďalej hrať zásadnú úlohu v ďalšom vývoji domácej automatizácie.

Inteligentné tienenie systémy od Somfy nie sú len budúcnosťou domácej automatizácie; sú súčasťou súčasnosti, ktorá už dnes mení životy ľudí po celom svete. Vďaka nim sa každý môže tešiť na domov, ktorý je nielen inteligentnejší, ale aj pohodlnejší, bezpečnejší a energeticky efektívnejší. Ak hľadáte spôsob, ako váš domov posunúť do novej dimenzie, inteligentné tienenie systémy od Somfy sú tou pravou voľbou.


Petra Šenková
Ako si vybrať vertikálne žalúzie?

Vertikálne žalúzie majú využitie predovšetkým pre väčšie plochy. Je to dané možnosťou použitia až do šírky 5,9 m a maximálnej plochy 12,5m2. Dnes už neplatí, že sa používajú len do kancelárií.

Prečo ľudia objednávajú tieniacu techniku? 2. diel Vonkajšie žalúzie

Veľké presklené plochy a francúzske okná sú v poslednej dobe populárny variant pri stavbe rodinných aj komerčných stavieb. S týmto trendom rastie taktiež dopyt po vhodnom zatienení týchto plôch, ktoré by zároveň zabránilo prehrievaniu interiéru v lete a úniku tepla v zimnom období. A práve tieto vlastnosti má vonkajšia tieniaca technika.

Tepelná stabilita budov - tieniaca technika (2. diel)

A máme tu ďalší diel zo série článkov od pána inžiniera architekta Petra Brandejského. V tejto časti preberieme štandardy bývania, možnosti pre zlepšenie tepelnej stability a ďalšie. Tak sa pustite do čítania...

 

 

Vonkajšie tienenie šetrí náklady na klimatizáciu, ročne usporí aj niekoľko stoviek

Klimatizácia patrí medzi najväčších žrútov elektrickej energie v domácnostiach. Úspornejšie modely za hodinu prevádzky spotrebujú približne jeden kW, menej úsporné aj 1,5 kW. Pri priemernej cene elektriny cca 0,20 eur za kWh to znamená, že klimatizácia, ktorú máte pustenú od 8:00 do 22:00, vás na elektrine stojí denne okolo 2,50 eur a viac. Ušetriť za prevádzku pritom môžete, keď si zaobstaráte vonkajšie žalúzie alebo rolety. Ako je to možné?