zavrieť
môžete začať písať
výsledky hľadania tu

Potrebujete niečo schovať alebo oddeliť? Vsaďte na modernú japonskú stenu

Každý z nás občas vo svojom byte rieši, ako čo najefektívnejšie oddeliť alebo predĺžiť veľké miestnosti, prípadne ako zakryť kúty, do ktorých nechcete aby bolo vidieť. Ako to vyriešiť, ak sa jedná o prechodnú dobu? Čo ak stavba priečky sa nakoniec ukáže ako zbytočná, alebo si to v prenajatom byte nemôžete dovoliť? Potom vsaďte na japonskú stenu.

Posuvná japonská stena sa hodí nielen pre zatienenie okien, využijete ju aj pre optické oddelenie miestností, namiesto dverí do skrine, či pre zakrytie úložných priestorov a špajzí. Japonská stena sa naviac veľmi ľahko montuje, stačí ju primontovať pomocou držiaku do steny alebo do stropu, s tím, že veľkosť a počet držiakov sa odvíja od šírky japonskej steny a od zvoleného typu horného nosného profilu. Profil môže mať 2 až 5 drážok. Naviac zásah do steny alebo do stropu je takmer minimálny – po zrušení steny stačí diery zasadrovať a vymaľovať.

Ako zistiť správny rozmer pre objednávku?

Rozmer šírky a výšky zistíme jednoducho – pri uchytení od stropu meriame skutočnú šírku otvoru alebo požadovaného úseku, ktorý chceme oddeliť. Od nameranej hodnoty odporúčame odpočítať 10 mm. Ak bude stena montovaná pred otvor s uchytením do steny, meriame šírku, ktorú požadujeme oddeliť. Ak priestory dovolia sťahovanie panelov mimo plochu, je možné objednať širší nosný profil než je požadovaná šírka zatienenia. Táto požiadavka je potrebné konzultovať s dodávateľom.      

Ako zmeriame výšku?

Výšku steny meriame vrátane horného nosného profilu a záťažovej lišty panelu. Záťažová lišta na panelu zaisťuje látku vypnutú a bez krátenia. Od nameranej hodnoty odporúčame odpočítať 30 – 50mm. Je to z dôvodu prípadnej krivosti stropu alebo podlahy. Je potrebné, aby panel voľne visel a zeme sa nedotýkal.

Vďaka širokej ponuke látok a možností ich ľubovoľne kombinovať na jednotlivých paneloch, poslúži stena aj ako dekorácia. Japonské steny majú aj niekoľko možností sťahovania a spôsobov ovládania. Stačí ich len v ponuke zvoliť, ktorá bude pre vás najviac praktická.

Skombinujte si priestor jednoducho a bez veľkého stavebného zásahu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:



Ako na zatienenie podkrovia?

Prázdne podkrovné priestory majú svoje čaro a atmosféru, ktorá priamo nabáda k vytvoreniu originálnej súčasti bývania. Väčšinou sú atypické a všetko vybavenie je potreba premyslieť tak, aby do interiéru sedelo. Zatienenie strešných okien je na pôde nielen nutnosťou, ale aj krásnym doplnkom, ktorý zladí dizajn celej izby.

Najčastejšie poruchy horizontálnych žalúzií: Ako si ich môžete sami opraviť?

Podarilo sa vám nechtiac pretrhnúť retiazku u žalúzie, prasknúť silónové lanko alebo inak poničiť už namontovanú žalúziu? Nevešajte hlavu, nie je to nič, čo by nešlo vyriešiť. A s náhradnými dielmi a manuálmi pre opravu od nás to zvládnete dokonca aj svojpomocne.

Tepelná stabilita budov – tienenie a orientácia stavby (3. diel)

A je tu ďalší diel zo seriálu o tepelnej a svetelnej stabilite budov od pána Ing. arch. Petra Brandejského. Tentoraz zameraný na tienenie a orientáciu stavby. Tak sa pustite do čítania...